• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/

Tahta Kurdu İlaçlama

Türkiye’nin pek çok yerinde bulunan şubeleri ile ilaçlama sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan firmamız BETİS İlaçlama, son teknolojiye sahip donanımları ve Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatı ile güvenli ve kaliteli bir ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

BETİS İlaçlama her türlü böcek, haşere ve zararlı canlılara karşı etkili yöntemler uygulamaktadır. Uzman ve deneyimli çalışanları, uygun ilaç kullanımı ve büyük bir hassasiyetle uyguladığı ilaçlama teknikleri ile ev ve iş yerlerindeki zararlılardan kesin olarak kurtulabilmenize olanak sunmaktadır. Gaz, jel ve toz gibi farklı ilaçlarla yapılan tahta kurdu ilaçlama türleri haşerenin cinsine, bulunduğu alanın büyüklüğüne ve niteliğine göre farklı seçeneklerle belirlenmektedir. Bit, pire, kene, fare, karınca, hamam böceği, karafatma, akrep, yılan, örümcek, kırkayak, sivrisinek, kalorifer böceği gibi pek çok haşere türünü itina ile yok edebilen firmamız, sorunun yinelenmemesi için de gerekli önlemli alarak müşterilerine desteğini sürdürmektedir.

Tahta Kurdunun Zararları
Eşyalara ya da bitkilere büyük zararlar vererek, maddi hasarlara neden olabilen ağaç kurdu ile mücadele için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Ancak ağaç kurdunu yok etmek için yapılan ilaçlama işleminde kullanılan haşere ilaçları, nitelik ve kullanım açısından önem arz eder. Etkili böcek ilaçları kullanmaksızın yapılan uygulamalar sonuç vermeyeceği gibi, tahta kurdu ilaçlama yönteminin de yanlış belirlenmesi, başarılı sonuç alınmasını engelleyecektir.

Tahta kurdu ilaçlaması uygulaması sırasında, yüksek etkili böcek ilaçları kullanılacağından, hizmet alınacak haşere ilaçlama firmasının kullandığı ilaçların etken maddeleri konusunda dikkatli olmak gereklidir. Kimyasal içeriğe sahip olan ve insan sağlığını doğrudan tehdit eden böcek ilaçları ile uygulama yapan haşere ilaçlama şirketleri aracılığı ile tahta kurdu ile mücadele edilmeli ve bu konuda Sağlık Bakanlığı onayına sahip olan uzman tahta kurdu ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.

Firmamızın etkili ilaçlama çözümleri ürettiği bir diğer haşere türü de tahta kurdudur. Tahta kurdu, ağaç kurtları haşere grubu içerisinde yer alan eklem bacaklı bir canlı türüdür. Bu canlılar, insanları ısırma, sokma ya da herhangi zarar verici bir durum ile karşı karşıya bırakmamaktadırlar. Ancak bahçelerdeki ağaçlara, evlerdeki ve iş yerlerindeki ağaçlara, bitkilere büyük zarar verebilmektedirler. Tahta kurdunun hızlı hareket etmesini sağlayan göğüs kısmında iki çift, karın kısmında da bir çift olmak üzere altı ayağı bulunmaktadır. 1.5 ila 3 cm arasında değişen boyları ile halk arasında ahşap kurdu, ağaç kemiren, ağaç kurdu gibi isimlerle de bilinen tahta kurtları, keskin ve sağlam ağız yapıları ile ağaçları, ahşap mobilyaları ve tahtaları kemirerek hasar yaratmaktadır.

Mobilya kurdu adı da verilen bu haşereler, evlerdeki ahşap dolaplara, masalara, koltuklara, kapı ve pencerelere zarar vererek maddi kayıpların yol açılmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda okullardaki sıralarda da sıklıkla karşılaşılabilmektedir. Bu haşereler, yalnızca evlerdeki ve diğer yaşam alanlarındaki tahta ve ahşaplara zarar vermekle kalmamakta, aynı zamanda otçul olmaları sebebi ile bağ ve bahçelerdeki bitkiler için de tehlike yaratmaktadırlar. Yeşil bitkileri delerek kurumasına sebep olan tahta kurtları, özellikle çiftçiler için büyük sıkıntıya neden olmaktadır.

Tahta Kurdu İlaçlama Nasıl Yapılır?
Tahta kurdu ilaçlama uygulaması, firmamız bünyesindeki haşere hakkında geniş bilgi sahibi ve ilaçlama hususunda deneyimli personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Bireysel yapılan ilaçlamaların tahta ve ahşap içerisine saklanan bu canlılara ulaşması epey zor olduğundan, güvenilir ilaçlama şirketleri yapılması gerekli olan profesyonel bir ilaçlama büyük önem taşımaktadır. Firmamız, BETİS İlaçlama periyodik olarak tekrarladığı ilaçlamalar sayesinde tahta kurdu problemini kesin olarak ortadan kaldırmaktadır. Firmamızın Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla gerçekleştirdiği uygulamalar, ağaçların, mobilyaların, tahta ve ahşap eşyaların daha fazla zarar görmesi önlenerek yapılmakta ve karşılaşılabilecek tüm sorunlara karşı önlemler alınarak uygulanmaktadır. Müşteri i temsilcilerimizden 7/24 ilaçlama ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
 

 

 

 

 

 

Hizmet Talep Formu

 
 
 
 
 
 
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret220377
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.384931.5107
Euro34.055234.1917
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.