• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/

Pire İlaçlama

Boyları bir milimden on milimetreye kadar değişiklik gösteren pirelerin yaşam süreleri birkaç haftadan başlayarak bir yıla kadar devam edebilmektedir. Güçlü bacak kasları ile vücut uzunluğunun iki yüz katı yüksekliğe sıçraması ve sıçrarken yerçekimini iki kere aşan bir ivmeye sahip olması, pirenin dayanıklı bir yapıda olduğunun temelini oluşturmaktadır. Evcil hayvanlar tarafından taşınan pireler, pek çok hastalığa neden olabilmekte ve dolayısıyla insan sağlığını tehdit eden bir boyutta bulunmaktadır. Hızlı bir yayılma gösteren pireler aynı zamanda diğer canlılara göre daha hızlı bir biçimde çoğalma göstermektedir. Pireler, evcil hayvanların gittikleri her yere taşınması ile diğer canlılar için sakınca doğurmaktadır. Sizin ve evcil hayvanlarınızın sağlığını korumak adına pire ilaçlama işlemi yaptırmak, en doğru tercihtir. BETİS İlaçlama Pire ilaçlama firması olarak, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile en ekonomik fiyatlarla pire ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Pire İnsanları Isırır Mı?
Omurgasız canlılar grubunda bulunan pireler eklem bacaklı böcekler arasında yer almaktadır. Zooloji literatüründe siphoneptera olarak adlandırılan pirelerin farklı çeşitleri mevcut olmaktadır. Küçük ve kanatsız böceklerden olan pireler beslenmelerini kan yoluyla karşılamaktadırlar. Pireler yalnızca evcil hayvan ve insan kanı ile beslenmemekte, ayrıca bitki kozalarında da bulunmaktadır. Derisi çok sert bir tabakadan oluşan pire, yanlardan basık ve yukarıya doğru bir uzantıda olmaktadır. Sürekli olarak başka canlılardan beslenerek parazit bir yaşam süren pire, kan emeceği canlıyı pek çok defa ısırabilmektedir. Pire ısırması ile can yakan bir acı hissedilmekte, ardından kaşıntı oluşmaktadır. Isırma işlemi sırasında kan emerken, ağzından salgıladığı parazitler ile insan ve diğer canlılara zarar vermektedir. Pirelerin yaratacağı olası risklerden korunmak için alanında uzman pire ilaçlama şirketleri ile anlaşmak gerekmektedir. Pire ilaçlama servisleri, donanımlı personelleri ile %100 garantili ilaçlama hizmeti gerçekleştirmektedir.

Genelde tehlikeyi sezinlediğinde zıplama işlemini gerçekleştiren pireler, kendi boyunun iki yüz ile iki yüz elli katı uzaklığa kaçışları mümkün olmaktadır. Ayak yapılarındaki tırtıklar ile canlılara tutunma gerçekleştiren pireler bu işlemi çok rahat bir biçimde gerçekleştirmektedir. Yumurtlama olgunluğuna gelebilmesi için iyi beslenmesi gerektiğini bilen pire, vücuduna göre büyük olan karnını tam doyurduktan sonra yumurtlamak için en uygun yeri seçmektedir. Pireler yumurtalarını çeşitli eşyaların arasına bırakır. Bugün pek çok hastalığın yayılmasında pirelerin etkisi büyük derecede yer almaktadır. Yalnızca bir tek canlıdan beslenme gerçekleştiremeyen pireler canlıdan canlıya geçerek hastalıkların bir başka canlıya da bulaşmasına neden olmaktadır. Pireler, parazitin yanı sıra virüslerin canlıya geçmesinde de önemli rol oynamaktadır. Pireler, yaşam alanlarına bağlı olarak farklı isimlerle adlandırılmaktadır. Bunlar; insan piresi, kedi piresi, kum piresi, pamuk piresi ve köpek piresidir.

Kedi Piresi Nedir?
Kedi piresi küçük bir yapıya sahiptir. Dış ortamda gezinti yapan bir kedinin ev ortamına taşıdığı pireler, sıcak ortamın sağladığı koşullar ile birlikte çabuk üreme gerçekleştirir. Kedinin boynuna asılabilecek tablet ile pire ilaçlaması gerçekleşeceği gibi etrafa sıçrama olasılığı düşünülerek geniş çaplı olarak pire ilaçlama uygulaması yapılması da gerekmektedir. İlaçlama uygulamaları profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Köpek Piresi Nedir?
Köpek pireleri, kedi pirelerinden daha büyüktür. Köpeği sürekli olarak ısırarak kanını emen bu pire çeşidi köpek dışında yabani hayvanlarda da bulunur, bu hayvanlar; tilki, tavşan, domuz, sincap gibi hayvanlar olmaktadır. Köpek besleyenlerin genelde karşılaşabilecekleri bu pire çeşidinden korunma yolu olarak, öncelikle köpeklerin kontrolü sık yapılmalı, pire tespiti ile genel pire ilaçlama işlemi gerekmektedir.

Pamuk Piresi Nedir?
Pamuk kozası bulunan bitkilerde görülen pamuk piresi, besinini bu çeşit bitkilerden karşılamakta, bitkilerin taze filizlenmiş bölümlerini yemektedir. Tomurcuk kısımlarını da kemiren pamuk pireleri bitkilerin kurumasına sebep vermektedir. Pamuk piresinin varlığı tespit edildiğinde tek ilaçlama yeterli gelmemekte, pire ilaçlama şirketlerine periyodik ilaçlama yaptırmak gerekmektedir.

İnsan Piresi Nedir?
İnsan piresi en küçük pire çeşitlidir. Beslenme işlemini gerçekleştirirken, insanın vücut ısısına göre kendi ısısını ayarlayabilen insan piresi, ağzındaki keskin organı ile insan derisinin kesilmesine neden olmaktadır. Kesme işleminden sonra kan emişi gerçekleştiren insan piresi, daha sonra kendini güvenli bölgeye taşır. İnsan piresi, koltuk ve bacak aralarında, elbiselerin dikiş bölümlerinde, yaka altlarında, ceplerin dip kısımlarında ve saç aralarında görülen insan piresi, genelde kedi, köpek gibi evcil hayvanlar başta olmak üzere av hayvanları ve fare gibi hayvanlardan da bulaşabilmektedir. İnsan piresi diğer pire çeşitlerine göre kan emdikten sonra canlıyı terk etmektedir.

İnsan piresi ısırma işlemini gerçekleştirdikten sonra kızarıklık, kabarma, kaşıntı ve yanma etkisi göstermektedir. Parazit ve virüs bulaşmasında önemli derecede rol oynayan insan piresi ile mücadele mümkün oldukça erken dönemde yapılmalıdır. Bu açıdan pire ilaçlama firmaları tercihinde araştırma yapılmalı, konusunda deneyim ve birikimi olan firmalar seçilmelidir
BETİS İlaçlama uygulamasında, ilaçlar pire türlerine özel olarak hazırlanmaktadır. Özel olarak hazırlanan pire ilaçları sayesinde kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilir. Firmamız uzun yıllardır vermiş olduğu böcek ilaçlama hizmetiyle daima örnek bir kuruluş olmayı başarmıştır. Pire ilaçlama uygulamalarımız ve ilaçlarımız Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı olup insan ve çevre sağlığına daima dosttur.

BETİS İlaçlama Pire ile mücadele alanında en iyi hizmeti vererek, sizlere destek sağlayan, firmamıza 7 gün 24 saat ulaşarak hizmet almanız mümkündür. Müşteri temsilcilerimiz sizden gelecek talepleri anında cevaplamak adına Günün 24 saati hizmet vermektedir.

Hizmet Talep Formu

 
 
 
 
 
 
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret220377
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.384931.5107
Euro34.055234.1917
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.