• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/

Kara Fatma İlaçlama

Kara Fatma İlaçlama, halk arasında Kara Fatma diye tabir edilen oryantal hamam böceği üzerinde uygulanan ilaçlama türüdür. Siyah ve parlak renkte olan Kara Fatmalar 10 ile 15 mm arasında bir boy aralığına sahiptir. Mikrop ve bakterilerin yayılmasına yol açarak, sağlık sorunları yaratan bu haşerelerden kurtulmak için kara fatma ilaçlama uygulaması yaptırmak gereklidir. Sağlığınızı korumak için, tecrübeli kara fatma ilaçlama şirketleri ile anlaşmak gerekir. Karafatma ilaçlama firması olarak, uzun yıllardır sektörde hizmet vermekteyiz. Karafatma ilaçlama uygulamasını ancak ruhsatlı firmalarla, sağlığınıza zarar vermeden koruyabilirsiniz. Karafatma ilaçlama hizmetleri, Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçları ile ilaçlama hizmeti gerçekleştirmektedir. En ekonomik fiyatlarla hizmet veren firmamız, alanında uzman ilaçlama servisi personellerimiz ile size en uygun ilaçlama yöntemlerini uygulamaktadır.

Çok hızlı bir şekilde hareket eden Kara Fatmalar genellikle pis noktalara yuva yaparak yumurtalarını buralara bırakırlar. Bırakmış oldukları yumurtalardan üreyen Kara Fatmalar bir anda bir tanesinden onlarca olacak şekilde çoğalabilir ve baş edilmesi güç bir hale dönüşen sorun oluşturabilirler.

Kara Fatma ile mücadele
Karafatma ile mücadele ederken birkaç detayda unutulmamalıdır Bu detaylardan bir tanesi de ilaçlama yerinin doğru tespit edilmesidir. Şöyle ki Kara Fatmaların çok hızlı bir şekilde uzun mesafeleri kısa sürelerde alabileceğini belirtmiştik, bu yüzden sizin ev ve iş yeriniz de olan bir Kara Fatma emin olun ki evinizin bütün noktasını gezmiş hatta komşularınızın da evlerine ziyarete gitmiş olabilir. İşinin ehli karafatma ilaçlama firmaları, bu haşerelerin yerini doğru tespit ederek, %100 garantili ilaçlama yöntemleri ile sizlere kesin çözüm sağlar.

Kara Fatma Böceklerinin Yuva Alanları
Devamlı olarak hareket halinde olan Kara Fatmalar bir günde ortalama 4- 5 km gibi bir yolu rahatlıkla gezebilirler, bu sebepten ötürü devamlı olarak ev ve iş yerlerinin her yerinde karşımıza çıkabilirler. Özellikle yaz aylarında yuvalarından dışarı çıkarak ortada dolaşmaya başlarlar. Her türlü pis gıda artıklarını yiyerek beslenebilen Kara Fatmalar, gıda sıcaklık gibi ihtiyaçlarından ötürü genel olarak insanların yakınında bir yerde yuva edinirler.
Kara Fatmalar gerek hızlı hareket edişlerinden gerekse bir anda hızlıca çoğalabilmeleri sebebi ile başa çıkılması zor böcek türlerindendir. Özellikle Kara Fatmalar ile başa çıkmada yanlış ilaç ve yöntemin kullanılmasından dolayı bünyeleri belirli bir dirence gelen Kara Fatma ilaçlama işlemleri etmek daha da zor bir hal alır. Durum böyle iken Kara Fatmaları en etkili şekilde yok etmek için profesyonel bir ilaçlama hizmeti almak gerekir. İşte bu noktada profesyonel bir  ilaçlama hizmeti alarak sorunu çözebilirsiniz

BETİS böcek ilaçlama firmamız sizlere bu hizmeti büyük bir tecrübe ile verebilecek yeterli ilaç ve ekiplere sahiptir. Karafatma ilaçlama, 7/24 kesintisiz olarak hizmet vererek, en uygun noktaları uygun olarak ilaçlayarak kesin çözüm sağlar. Günün her saati, haftanın her günü irtibat numaralarımızı arayarak, bilgi alabilirsiniz.

Hizmet Talep Formu

 
 
 
 
 
 
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret224736
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.