• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/

Fare İlaçlama

Fare ilaçlama servisi olarak, alanında uzmanlaşmış profesyonel kadromuz ve en iyi yöntemlerle, %100 garanti ilaçlama uygulaması yapmaktayız. BETİS İlaçlama, Fare ilaçlama şirketleri, arasında en ekonomik ilaçlama fiyatlarını sunarak, sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz Açık ya da kapalı hemen her alanda bulunup barınabilme özelliğine sahip farelerin oldukça güçlü dişleri mevcuttur. Fare ilaçlama hizmetlerimiz, açık kapalı tüm alanlarda 7/24 fare ilaçlama uygulaması gerçekleştirmektedir. Mermer dahi birçok sert cisimleri kolaylıkla kemirebilen fare ısırıkları oldukça tehlikelidir. Kemirilme aşamasında farenin dişleri aşınmakta ise de faredişlerinin diğer canlılardan farklı olan özelliği de dişlerin kendisini yenilenmesidir. Fare, insanların yaşam alanlarına kolaylıkla geçiş sağlayarak yuva oluşturabilen, çok sayıda türe sahip olan tehlikeli canlılardır.

Dünya Üzerinde Yaşayan ve Yaygın Olarak Bilinen Fare Türleri
Halk arasında lağım faresi olarak bilinen kemiriciler fare türü değildir, Lağım faresi, sıçan türüdür. Fare ilaçlama firması olarak, tüm fare türlerinde kesin çözümlü ilaçlama uygulaması yapmaktayız.hasat faresi, çeltik faresi, pamuk faresi, orman faresi, yeleli fare, dikenli fare,sıçrayan fare,   çekirge faresi,huş faresi, fırça kuyruklu fare,kanguru faresi, çatı faresi,  avurdu keseli fare ve ak fareciktir.
Fare ilaçlama, bu çok hızlı üreyen geçiren kemirgenleri, yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmanın tek yoludur. Farelerin kesici dişleri sürekli olarak büyüdüğü için aşınan yüzeyler hemen yenilenebilir. Farlı  yaşam alanlarında karşımıza çıkan fare türleri, insan besinlerine ortak olmayı severler. Evde fare ile özellikle ev faresi ile karşılaştığımız bize zarar verebilecek bu kemirgenlerden korunmanın tek yolu güvenilir bir fare ilaçlama firmasıyla anlaşmaktır.

Farelerden İnsanlara Bulaşabilecek Hastalıklar
  • *veba
  • *humma
  • *verem
  • *tifüs
  • *hantavirüs
  • *sıtma
Halk arasında, doğada yaşayan ve kalabalık sürüler halinde bulundukları durumlarda zaman zaman tarım ürünlerine ve çiftliklere büyük zararlar verebilirler. Ekosistemin bir parçası olan fare birçok yabanıl vahşi hayvanın en önemli besinlerinden biri olan fareler bu yönleriyle doğal dengeyi koruyan hayvanlar olarak da kabul edilmektedirler.
Yine insan ve diğer besin maddeleri hayvanlarda açısından tehlikeli bir özelliği farenin tükürüğünde bulunan maddedir. Farenin tükürük salgısı barındırdığı narkoz etkisi ile insan ve hayvanları pasif durumda yakaladıklarında, özellikle geceleri bu canlıların kulak, burun, dudak ve parmaklarını kemirme şeklinde yiyebilirler. Farelerin koku alma duyusu çok güçlüdür. Fareler koku alma duyularını çok sık kullanarak yiyecekleri rahatça bulabilirler. Fareler hem etçil hem otçul olarak beslenebilirler, bu özellikleri insanların yiyeceklerine fazlaca ilgi duymalarını beraberinde getirir. Aynı zamanda besin olarak böcekleri, ölü hayvan leşlerini ve atık olan her şeyi yiyebilen fareler çeşitlerine ve türlerine göre faklı hızda üremektedirler. Fare türlerine bağlı olarak oluşturdukları yavru sayıları farklılık göstermektedir. Yaşam sürdüğünüz alanlarda siyah nohut tanesini andıran fare pisliklerine rastlamanız, bulunduğunuz ortamda farenin yaşadığının yüksek bir olasılığıdır. Fare ilaçlama, fare pisliklerini yaşadığınız ortamdan çıkartır.
 
Fare İstasyonu
Fare uygulamalarında kullanmış olduğumuz en etkili yöntemler arasında Fare istasyonları bulunmaktadır. Ev, işyeri, ofis, bahçe gibi açık ve kapalı ortamlarda fare istasyonu yöntemi güvenle kullanılmaktadır. Bu uygulama, Lağım faresi, çatı faresi, ev faresi gibi fare türleri üzerinde %100 başarıya ulaşmaktadır. Fare istasyonları içerisine farenin sığa bileceği bir şekilde tasarlanmış kutulardan oluşmaktadır. Bu düzeneklerin içine farelerin ilgisini çekecek zehirli fare yemleri yerleştirilmektedir. Fare istasyonlarının içerisindeki yemlerin kapalı bir düzenek içerisinde muhafaza edilmesi bahçe gibi açık alanlarda yağmurlu havalarda dahi koruma sağlamaktadır. Kutular sadece farelerin ulaşabileceği geçişler ile hazırlandığı için dış ortamdan gelecek başka hayvanların ve çocukların ilaca ulaşmasını da engellemektedir. Eski yöntemler dahilinde kullanılmakta olan fare kapanları sağlıklı olmamakla birlikte çeşitli problemlerin yaşanmasına da neden olmaktadır. Fare kapanlarının üzerinde yer alan yemler açıkta durmaktadır. Bu zehirli yemler etrafa dağılarak çocuklarımız ve evcil hayvanlarımız için büyük tehlike yaratmaktadır. Fare istasyonları bu gibi olası durumları ortadan kaldırmak için tasarlanmakta olup ilaçlar kapalı bir bölüm içerisine saklanmıştır.
Firmamız tarafından fare istasyonları uzman personellerimiz tarafından farelerin ulaşabileceği en uygun alanlara yerleştirilmektedir. Bu uygulanmamızdan hizmet alarak zararlı fare türlerinden en kısa sürede kurtulmak için firmamızla gün boyu iletişime geçerek hizmet talep edebilirsiniz. Tüm uygulamalarımız Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli onaylara sahiptir. BETİS ilaçlama, profesyonel çözümlerle en yeni ve güvenli ilaçlama yöntemlerini müşterilerine sunmaktadır.
Mermer gibi sert cisimlerde dâhil olmak üzere birçok materyali delerek geçiş sahası oluşturabilen ve tehlikeli hastalık taşıyıcısı olan bu kemirgen türü ile mücadele sürecinde bütüncül bir yaklaşım gösterilmesi sorunun kesin çözümü açısından gereklidir. Doğaları gereği bulundukları ortamda gizlenme yetisi üstün olan bu haşere türünün tespiti ve bütüncül mücadele sürecinin T.C. Sağlık Bakanlığı iznine tabi, alanında uzman kuruluşlar tarafından gerekmektedir. Profesyonel anlamda uygulama yapan fare ilaçlama servisi, böcek ilaçlama, pire ilaçlama hizmetleri de vermektedir.Tüm haşere, pire türleri ile birlikte fare ilaçlama konusunda bilgi edinmek üzere destek hattımızdan, 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Hizmet Talep Formu

 
 
 
 
 
 
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret220377
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.384931.5107
Euro34.055234.1917
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.