• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği, çok farklı ortamlara adapte olup yaşayarak hızla çoğalabilmektedirler. En kısa sürede kalorifer böceği ilaçlama firmaları ile anlaşmak gerekmektedir. Beslenmelerini insanların yiyecekleri üzerinden gerçekleştiren bu böceklerden, doğru ilaçlama yöntemlerini uygulayan ilaçlama şirketleri ile gerekli müdahaleyi sağlayarak, kurtulabilirsiniz.

Kalorifer Böcekleri Hangi Alanlara Yuva Oluştururlar?
Kalorifer böceği, çoğunlukla bina içlerinde nemli ve ılık ortamları yaşamak ve yuvalanmak üzere tercih eder. Salgıladıkları kendilerine özgü kokular ve bıraktıkları dışkıları aracılığı ile diğer kalorifer böceklerine su ve besin kaynakları ile yuvalarının yerini bildirirler. Kalorifer böceği ilaçlama, radyasyon dâhil birçok öldürücü koşula direnç gösterebilen kalorifer böcekleri 1 ay boyunca hiçbir şey yemeden hayatta kalabilme özelliğine olan bu böceklerden kurtulmanın tek yoludur. Yaşam alanlarınızda bu haşerelere rastladığınızda acilen, ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.   Kalorifer böceği BETİS ilaçlama firması olarak, en ekonomik ilaçlama fiyatları ile kalorifer böceklerine %100 garantili ilaçlama uygulaması yapmaktayız.

 Kalorifer böceği, genellikle geceleri aktif olan kalorifer böceği sık sık yer değiştirme ve hızlı hareket etme özelliği nedeni ile en güç böcek türleri arasındadır. Küçük bedenlerinde birçok bakteri türünü bulundururlar. İnsan sağlığı için büyük risk oluşturan bu haşerelerden korunmak için, ilaçlama oldukça gerekli bir uygulamadır. Evlerde mutfak, banyo, lavabo ve tuvalet gibi bölümleri tercih eden kalorifer böcekleri en küçük duvar çatlaklarından dahi sızabilme özelliğine sahiptirler. Havalandırmalar, kalorifer boruları, küvetler gibi birçok alan ev ya da işyeri gibi mekânlara girme yollarıdır. Kalorifer böceği servisleri, tüm alanlarda gerekli tüm müdahaleyi yapmaktadırlar.

Kalorifer böceği, diğer haşere türlerine göre daha dayanıklı yapıya sahiptir. Özellikle böceğin yaşam ve yuvalanma alanı mekâna giriş alanları detaylandırıldıktan sonra ilaçlama çalışması başlatılmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama uygulaması için diğer bir aşama da böcek yumurtaları ile mücadeledir.

Kalorifer Böceklerin İnsanlara Bulaşan Önemli Hastalıklar
Kalorifer böcekleri parazit olmamakla birlikte diğer birçok çeşitli hastalık etkenlerine mekanik taşıyıcılık veya ara konaklık yapmaktadırlar. Kalorifer böcekleri tarafından taşınan mikroorganizmalar nedeni ile oluşan hastalık türlerinin en bilinenleri kolera, tifo, verem gibi birçok tehlikeli hastalıktır. Bunların yanı sıra basilinin, Entamoeba coli, E. histolyrica, Balantridium coli, Giardia intestinalis kistlerinin yayılmasında da kalorifer böceği mekanik taşıyıcı olarak aktif rol oynamaktadır.

En tehlikeli haşere gurubu içinde yer alan kalorifer böcekleri insan sağlığı açısından yüksek risk oluşturan birçok hastalığın taşıyıcıları konumundadır. Kolaylıkla insanların yaşam alanlarına sızan bu haşere türü ile etkin mücadele ancak profesyonel anlamda kalorifer böceği ilaçlama uygulaması ile mümkün olmaktadır.
BETİS ilaçlama, diğer haşere türlerini ilaçladığı gibi, kalorifer böceğini de Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarla ilaçlamaktadır.

Müşteri temsilcilerimizden günün her saati, haftanın her günü kalorifer böceği, ilaçlama teknikleri ve uygulaması ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Hizmet Talep Formu

 
 
 
 
 
 
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret220377
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.384931.5107
Euro34.055234.1917
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.