• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu ilaçlama firması BETİS, tahta kurdu, yılan, salyangoz, tahta kurusu, karınca ilaçlama hizmeti vermektedir.

Ahşap eşya ve malzemelerin mevcut olduğu tüm yaşam ve çalışma alanlarında görülebilen bu haşerelerden kurtulmak, kesinlikle profesyonel olarak tahtakurusu ilaçlama firmaları ile gerçekleştirilir.  Tahtakurusu ile mücadele ancak bu firmalar ile doğru şekilde gerçekleştirilebilir.  Vücuttaki kanı emerek beslenen, 6 ayaklı ve yaklaşık 5 mm boyunda olan bu böcekler sadece insan sağlığını değil, evcil dostlarınızın ve kümes hayvanlarının da sağlığını tehdit etmektedir. Tahta kurusu böcek ilaçlama şirketleri arasındaki tüm şirketlere ilaçlama yaptırılamaz. Bazı firmalar, tahtakurusu ilaçlama işlemi gerçekleştirirken, sizi bu haşerelerden kurtarmadığı gibi sağlığınızı da tehlikeye atar. Sağlık Bakanlığı onaylı tahtakurusu ilaçlama firmamız, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atmadan hizmet verir.

Küçük boyutları gözle görülmelerini zorlaştırır. Ancak uzman tahtakurusu ilaçlama servisi elemanlarımız, keşif çalışması esnasında yaşam ve çalışma alanlarınızda tahta kuruları mevcut olup olmadığını kolaylıkla tespit edebilmektedir. Farklı türleri bulunan bu haşereler geceleri yahut karanlıkta yuvalarından çıkmaktadır. Vücutta kan emdikleri bölgelerde kızarıklıklar, kabarmalar, kaşıntı ve çıban görünümlü cilt tahrişleri meydana gelmektedir.

Tahtakurusu nerede yuvalanır?
Sıklıkla evlerin bodrum, zemin döşemesi altları, mobilya içleri, taban çatlakları ile çatı bölümlerinde yuvalanan bu böcek türü kısa sürede yüzlerce yumurta bırakabilmektedir. Bu nedenle en hızlı üreyen böcekler sınıfında yer almaktadır. Besin bulamamaları halinde dahi 1,5 ila 2 yıl yaşayabilen bu haşerelerden kapalı ve açık alanların arındırılması için uzman ekiplerimiz, doğru ilaçları doğru teknikler ile uygulamaktadır.

Dışkı bıraktıklarında ve öldüklerinde nahoş bir koku yayan bu haşereler ile mücadelede profesyonel kadromuz tek bir uygulama ile tüm tahta kurularından kurtulmanızı sağlayabilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçları kullanarak sizin ve evcil dostlarınızın sağlığını korumaktayız. Ulaşılması güç noktalara dahi uygulanan ilaçlar bu haşerenin yumurtalarını da etkisiz hale getirebilmektedir.
7/24 kesintisiz, garantili Tahta kurusu ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen irtibat numaralarımızdan bizimle iletişime geçiniz.
 

 

 

 

 

Hizmet Talep Formu

 
 
 
 
 
 
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret220377
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.384931.5107
Euro34.055234.1917
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.