• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/
BETİS DEZENFEKTAN YERİNDE KAMPANYA

 BETİS DEZENFEKTAN YERİNDE KAMPANYA

#Evdekalerzurum

Corona virüs salgını ile ilgili gelişmelerin artmasının ardından dezenfeksiyon talepleri de patlama yaşandı.

Çalışmayı sürdüren kurum ve kuruluşlar, iş yerleri, sağlık tedbirleri kapsamında düzenli dezenfeksiyon hizmeti için terübeli Saglık Bakanlığından yetkili güvenilir, sorumluluk bilincinde olan firmaları tercih ediyorlar.

26 yıldır Erzurum ve Doğu Anadolu bölgesinde ilaçlama,  dezenfektan ve temizlik sektöründe hizmet veren , 2009 da H1N2 domuz gribine karşı yapmış olduğu çalışmalar ile büyük bir tecrübe edinen ve bu tecrübesi ile koronavirüs salgınına karşı da yapmış olduğu çalışmalar ile göz dolduruyor.

BETİS İlaçlama, dezenfekte ve temizlik şirketi sahibi İş insanı ve Genel koordinatörü Mehmet Nuri ALİM, bugüne kadar  bir çok kurum, kuruluş, kafe, site, güzellik merkezleri ve evlerde dezenfeksiyon çalışmalarının hızla devam ettiğini COVİT 19 in tedbir amaçlı olarak yayılmamasına karşı yapmış olduğu dezenfeksiyon çalışmalarında  son derece başarılı olduklarını dile getirdi.

Değerli halkımızın Korona virüs KOVİD 19 dan tedbir amaçlı olarak daha çok yararlanabilmesi için de bir kampanya başlattıklarını Erzurum halkı için 7/24 saat çalıştıklarını belirten Alim, biz her zaman sizin yanınızdayız, yeter ki siz evinizde kalın diyerek ekiplerimiz sizlerin emrinde dir dedi.

Kullandığımız dezenfektanlar 250 nin üzerinde KOVİT 19 da dahil olmak üzere bakteri, virüs, mantar lara karşı etkili olduğunu Erzurum halkının evlerinde güven içerisinde kalabilmeleri için biz 26 senedir olduğu gibi bundan sonrada bir telefonla ekiplerimiz  halkımızın hizmetindedir  dedin

Dileyen her kes bize 0 442 233 73 96 – 0 532 521 93 84 telefonlarından veya www.betisilaclama.com – www.betistemizlik.com dan ulaşabileceklerini belirttiler

  
926 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret224737
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.