• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/
Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır?
 Haşere İlaçlama
Haşere ilaçlama şirketleri evlerimiz, ofislerimiz, hastane, okul vb. kamu kuruluşları gibi kapalı alanlar ile yaşam alanımıza dahil edilen tüm dış mekanların böcek, sinek, tahtakurusu, bit, pire, hamam böceği, fare, yılan vb. haşerelerden evlerimizden temizlenmesi adına faaliyet gösteren servislerdir.
İlaçlama firmaları sayesinde haşerelerin neden oldukları zehirlenme ve salgın hastalıklardan korunmak mümkündür. Sadece insanların bireysel sağlığı değil kullandıkları eşyaların, tükettikleri besinlerin ya da ürettikleri tarım ürünlerinin korunması için de ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama yapılması gerekmektedir. İlaçlama firmaları tarafından ilaçlama yaptırılmadan önce ilgili kişi ya da kuruluşun Sağlık Bakanlığından böcek ilaçlama izin belgesi almış olmasına dikkat edilmelidir.
  BETİS İLAÇLAMA olarak daima kaliteli ve sağlıklı yaşam alanları sunarız.
Havaların ısınmasıyla başımıza dert olmaya başlayan haşereler ile mücadele planlamaları da yapılmaya başlandı. Bu canlılar genel olarak pis ortamlarda yaşarlar ve çoğalırlar. Bu nedenle de sağlık açısından da ciddi riskler taşımaktadırlar. Tabi ki bu zararlılardan kurtulmak için haşere ilaçlama yapmak zorunludur. Bunu yaparken de uzman ekiplerden yararlanmalı ve bireysel mücadele yoluna gidilmemelidir. Aksi durumda beklenen sonuç elde edilemeyeceği gibi daha ciddi problemlerle de karşılaşmak olağandır.
Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır?
Haşere ilaçlama işleminin yöntemi uygulama alanında yapılacak olan teşhisler ile belirlenir. Çünkü görülen haşerenin türü, uygulama alanı gibi birçok etmen ilaçlama yöntemini etkilemektedir. Başlıca ilaç türleri ise sıvı, toz ve jel olanlardır. Örneklemek gerekirse fare ile mücadelede toz ilaçlar kullanılırken böcek türü haşerelerle mücadele ederken daha çok sıvı ilaçlar kullanılır. İlaçtaki zehirleme oranı ise uygulanacak alandaki haşere türlerine göre değişir.
Haşere Türleri
Haşere ilaçlama aşamasında uygulanacak yöntemi en çok etkileyen unsur haşere türleri olarak bilinir. Çünkü her haşerenin ilaçlara karşı dayanma gücü farklı olabilir. Ayrıca da saklanma ve çoğalma koşulları da değişebilir. Haşere türleri ana kategori olarak ikiye ayrılırlar. Bunlar yürüyen haşereler ve uçan haşereler. Ardından daha derine inmek gerekirse de beslenme türlerine göre ayırım olabilir. Kan emiciler yani parazitler ve gıda maddeleri ile beslenenler. Daha alt kategoride ise üzerinde bulundukları canlıya göre isimlendirmek mümkündür. Mesela pirelerde kum içerisinde yaşayanlara toz ya da kum piresi denirken kedi üzerinde yaşayanlara da kedi piresi adı verilir.
Bu denli çeşitli bir haşere türü varken uygulanacak ilaçlama yöntemleri de farklı olması oldukça doğaldır. Uygulanacak yöntem ise süreyi ve maliyeti değiştirmektedir. Haşere ilaçlama fiyatları bu nedenle uygulama alanı incelenmeden belirlenemez. Piyasa da ucuz haşere ilaçlama yapıyoruz gibi ifadeler sadece göz boyamak için kullanılmaktadır. Tamamen profesyonel ekiplerden destek almak gerekir ki tekrarlanmasın veya uzun süre etkili olabilsin.
Evde haşere görüldüğü sıklıkla görülen bir durumdur. Ancak bu durum sadece kendinize değil aynı zamanda da evde yaşayan diğer kişilere ve hayvanlara zarar verebilecektir. Bazıları pis ortamdan aldıkları mikrop ve bakterileri gıdalarımıza taşıyabilirken bazıları da tamamen cildimizle temas edebilmekte hatta kanımızla direkt temas kurmaktadır. Bu durumun ne tür sağlık sorunları getireceğini burada anlatmak çok yeterli olmaz. Ancak genel olarak haşerelerin zararları konusunu veremden dizanteriye kadar ulaşması mümkün hastalıklar olarak özetleyebiliriz. Yapılacak olan en büyük hata ise bu denli tehlikeli olan bu canlılarla kedi başımıza savaşmaya kalkmamızdır.
Kesinlikle bir uzman desteğe ihtiyacımız olsa da haşere ilaçlama İstanbul firmalarını araştırırken bazı konulara dikkat etmek gerekecektir. Öncelikle hizmet alacağınız firmanın ne denli yasal yükümlülükleri yerine getirdiğini incelemelisiniz. Ruhsatlı olmasını denetlemeli ardından Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallar kullanıyor olmasını önemsemelisiniz. Öncelikle hizmet alacağınız firmanın ne denli yasal yükümlülükleri yerine getirdiğini incelemelisiniz. Ruhsatlı olmasını denetlemeli ardından Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallar kullanıyor olmasını önemsemelisiniz. Ayrıca yardım alacağınız haşere ilaçlama firması eğitimli ve profesyonel ekiplerden kurulmuş olmalıdır. Bu durumda olan bir ekip haşere türleri konusuna vakıf olacaktır ve en doğru ilaçlama yöntemi ile uzun süreli bir kurtuluş reçetesi sunacaklardır.
Firmamız BETİS İlaçlama alanında tamamen uzman ekipler tarafından Erzurum ve Doğu Anadolunun her il ve ilçesinde 24 saat hizmet ilkesi ile çalışmaktadır. Ekiplerimiz çalışmalarına öncelikle haşere analizi ile başlamaktadırlar. Her türlü haşereyi tanıyan bu ekip karşılaşılan zararlı türüne, uygulamanın yapılacağı alana ve çevresinin durumuna göre ilaçlama yapacaklardır. Çünkü iyi bilinmelidir ki sadece aşerenin görüldüğü alanda yapılacak olan uygulama yalnızca geçici çözümler sunacaktır. Özellikle küçük olan canlıların saklanma ortamları çok gizlidir. İnsanların ulaşmasının çok mümkün olmadığı noktalarda ürerler. Bu durumda da yapılacak olan uygulamanın en derin noktalara dahi tatbik edilmesi gerekmektedir. Böyle bir durumda zararlının çoğalmasının önüne geçilecek ve mevcut olanlardan da tamamen kurtulma sağlanacaktır.
Haşere ilaçlama firması kullanmakta olduğu ilacın da diğer canlılara zarar vermeyecek şekilde uygulama yapmalıdır. Özellikle pire gibi evcil hayvanlarda da sıklıkla görülen parazitlerden kurtulmak için üzerinde barındığı hayvana zarar vermeyen ilaçlar kullanılmalıdır. Böylelikle mevcut yapıya zarar vermeden en köklü çözüme ulaşmak mümkün olacaktır.
  
3364 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret224735
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.