• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
SAĞLIK BAKANLIĞI
Takvim
ÖZEL YÖNETİLİCİLİK
http://www.erzurumapartmanyonetimi.com/

BETİS Hijyen ve Dezenfeksiyon servisi genel koordinatörü Mehmet Nuri Alim, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla Ankara'daki bir alışveriş merkezinde yapılan dezenfeksiyon çalışması kapsamında otopark, çocuk oyun alanı, yemek katı, mescit, tuv

BETİS Hijyen ve Dezenfeksiyon servisi genel koordinatörü Mehmet Nuri Alim, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla Ankara'daki bir alışveriş merkezinde yapılan dezenfeksiyon çalışması kapsamında otopark, çocuk oyun alanı, yemek katı, mescit, tuvaletler ve oturma alanları Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanları ile şirketimiz BETİS hijyen ve dezenfektan servisi tarafından 7 / 24 saat durmaksızın dezeneksiyon yapılmaktadır.
Alim, Şirketimiz BETİS hijyen ve dezenfektan servisimiz başta Kreşler, Öğrenci yurtları, Okullar, apartmanlar, evler, kafeler, hastaneler, Alışveriş merkezleri gibi tüm kapalı alanlar olmak üzere, uygulama alanlarını uzun süreli hijyenik hale getiren, enfeksiyon bulaşma riskini ortadan kaldıran dezenfektan ürünleri ile tamamen steril hale getirildiğini söyledi.   
BETİS Hijyen ve deznefektan servisi genel koordinatörü Alim, yaptığı açıklamada, "insanların güvenli ve hijyenik ortamda alışveriş yapabilmeleri yaşamlarını sürdürmeleri için bir çok kurum ve kuruluşun düzenli olarak dezenfekte ettirdiklerini belirtti.
Türkiye'de koronavirüs vakası görülmesinden sonra çalışmalarını hız verdiklerini belirten Alim, şunları kaydetti:
Şirketlerinin 26 senedir dezenfektan ve ilaçlama sektöründe hizmet verdiğini belirten Alim, Sağlık bakanlığından uygulama yetkisi olan arkadaşlarımız tarafından tüm kapalı alanlarda 7 / 24 saat hizmet verdiklerini açıklayan Alim, amacımız insanlara en iyi ve Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı dezenfektanar ile dezenfeksiyon yaptıklarını belirterek insanların daha sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturmak adına tüm önlemlerimizi alıyoruz dedi.
BETİS Dzenfektan ve hijyen servisine ulaşmak isteyenler 0 532 521 93 84 – 0538 025 05 95 -  0 442 233 73 96 dan ulaşabileceklerini belirttiler


612 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Bir Telefon Kadar Yakınız
Kampanya Devam Ediyor
BETİS TEMİZLİK
www.betistemizlik.com

 
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret215014
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H
2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.